Pages Menu
Categories Menu

dodano 17 maj, 2012 w Aktualności

Wspomnienie o Pani Alicji Nosalik

Wspomnienie o Pani Alicji Nosalik

Pani Alicja Nosalik – pedagog, długoletni dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suchej Beskidzkiej – odeszła od nas 27 kwietnia 2012r. Pożegnaliśmy Ją w dniu 1 maja 2012r. w czasie żałobnej Mszy Świętej w Kościele w Makowie Podhalańskim.

Pani Alicja Nosalik przez wiele lat pracowała na rzecz innych ludzi, szczególnie na rzecz dzieci i młodzieży – najpierw jako nauczyciel, a potem jako pedagog i dyrektor Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Suchej Beskidzkiej (bo taką nazwę nosiła wówczas Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna). Była pierwszym Dyrektorem Poradni i funkcję tę pełniła z zaangażowaniem przez prawie 19 lat – tj. w okresie od 01.02.1971r. do 31.12.1989r. Dzięki Jej pracy powstała i działała placówka, która do dziś służy pomocą dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom z terenu Powiatu Suskiego. Pani Alicja była chętna do pomagania innym ludziom i wrażliwa na ich potrzeby, zawsze pogodna i ciepła, a przy tym niezwykle skromna. Praca pedagogiczna była Jej powołaniem, a nie tylko wykonywanym zawodem, co z pewnością mogą potwierdzić ci, którzy mieli okazję z Nią współpracować lub korzystać z Jej pomocy.

Niedawno, bo w grudniu ubiegłego roku mieliśmy okazję spotkać się z Panią Alicją na uroczystości Jubileuszu 40 – lecia Poradni, gdzie w czasie wspólnego świętowania opowiedziała nam o swoich wspomnieniach związanych z Poradnią. Jak zawsze skromna, nie dostrzegała swojej ogromnej roli w tworzeniu placówki i pomaganiu innym. Kiedy dziękowaliśmy Jej za lata pracy w Poradni, powiedziała: „Nie ma za co dziękować, taka jest kolej rzeczy – starsi pracują, odchodzą, młodzi przychodzą do pracy. ” Swoją pracę na rzecz innych traktowała tak właśnie – jako sprawę oczywistą i nie oczekiwała za nią żądnej pochwały ani nagrody. My jednak – którzy Panią Alicję znaliśmy – wiemy, że ta nagroda Jej się należy i wierzymy, że teraz właśnie ją odbiera.

Żegnamy Panią, Pani Pedagog, Pani Dyrektor – i na zawsze zapamiętamy Pani dobroć, skromność i ogromną życzliwość dla ludzi!

Dyrekcja i Pracownicy

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

w Suchej Beskidzkiej