dodano 26 lut, 2013 w Aktualności

SPOTKANIE SZKOLENIOWE NA TEMAT GOTOWOŚCI SZKOLNEJ W ZWIĄZKU Z OBNIŻENIEM WIEKU SZKOLNEGO

Dyrekcja i Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suchej Beskidzkiej serdecznie zapraszają Nauczycieli przedszkoli – wychowawców grup pięcio- i sześciolatków, a także Nauczycieli kształcenia zintegrowanego ( kl. I-III ) oraz Pedagogów Szkolnych ze szkół i placówek oświatowych z terenu Powiatu Suskiego na spotkanie szkoleniowe, dotyczące gotowości szkolnej w związku z obniżeniem wieku szkolnego. Spotkanie odbędzie się w dniu 07.03.2013r. (czwartek) w godzinach 10.00 – 12.30 w budynku Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, ul. Kościelna 5b.

Planowany harmonogram spotkania:

Godz. 10.00

Powitanie uczestników i przedstawienie planu spotkania
Renata Spisak- Sowa – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suchej Beskidzkiej

Godz. 10.05 -10.50

„Gotowość szkolna”
„Zmiany w Rozporządzeniu MEN w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych” – prezentacja.

Godz. 10.50 – 11.00

Przerwa

Godz. 11.00 – 12.00

Praca warsztatowa dotycząca współpracy nauczycieli szkół i przedszkoli w związku z obniżeniem wieku szkolnego.

Godz. 12.00 – 12.30

Przedstawienie wniosków z zajęć warsztatowych

Dyskusja

Serdecznie zapraszamy !

Dyrektor Poradni
Renata Spisak-Sowa

Bardzo prosimy, aby do udziału w spotkaniu wytypować jednego nauczyciela przedszkola i jednego nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz pedagoga szkolnego (dotyczy zespołów szkolno – przedszkolnych i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi), z przedszkoli – zapraszamy do dwóch nauczycieli, ze szkół podstawowych – zapraszamy na spotkanie pedagoga szkolnego i jednego nauczyciela kształcenia zintegrowanego.